korzyści

korzyści z koniczyny Michela

Każdego roku dziesiątki a nawet setki tysięcy hektarów w Polsce pozostają bezużyteczne w okresie
zimy i wczesnych miesięcy wiosennych. Wszystko dlatego, że rolnicy uważają, że zbyt kosztowne jest
włączenie roślin poplonowych do ich planu rolniczego. Dzięki FIXatioN takie myślenie to przeszłość, przełomowe odkrycia Grassland Oregon w zakresie rozwoju tolerującej zimno koniczyny zmieniają ekonomiczną rolę roślin poplonowych. Koniczyna Michela może przynieść natychmiastowe pozytywne zyski w ciągu miesięcy, kiedy podłoże zwykle leży bezczynnie. Oprócz natychmiastowej korzyści, skorzystasz również na długoterminowej poprawie struktury gleby. Koniczyna Michela FIXatioN jest opłacalna nie tylko na własnym, ale także dzierżawionym areale!

hoan-vo-799881-unsplash

Doskonała pasza

Jeśli jesteś hodowcą i potrzebujesz paszy, teraz już możesz wyprodukować więcej niż 40 ton zielonki z żyta. Nasza Koniczyna Michela FIXatioN daje ci możliwości wyprodukowania wspaniałej i smakowitej paszy z surowym białkiem regularnie przekraczającym 22% i względnymi wartościami pokarmowymi powyżej 200 (RFV). Bardzo niski koszt nasion Koniczyny Michela w porównaniu do zbiorów kształtujących się w okolicach 60-100 ton zielonej masy sprawia, że jest to najtaniej wyprodukowana pasza, tym bardziej, że Twoje pole jest wykorzystywane też w takim okresie gdzie wiele hektarów leży bezczynnie.

Zalety korzeni palowych

Biała koniczyna tworzy grubą warstwę korzeniową zaraz pod powierzchnią gleby. Trawa szybko zagłusza koniczynę ponieważ wilgoć nie przedostaje się do korzeni koniczyny.

Korzenie  palowe koniczyny FIXatioN współdzielą ograniczone zasoby, tworząc jednocześnie kanały penetracji dla wody i korzeni kolejnych upraw.

Naturalny głębosz

Nasza Koniczyna Michela FIXatioN jest naturalnym głęboszem, posiada korzeń palowy sięgający głęboko w glebę, pobierając składniki odżywcze, które mogą być wykorzystane przez następne uprawy. FIXatioN działa jak katalizator regeneracji gleby i wspomaga wzrost uprawy głównej, mogąc wytworzyć ponad 320 kg azotu na hektar, z których znaczna część będzie natychmiast dostępna dla następnych upraw. Ten wytworzony przez koniczynę azot jest bardziej stabilny, szybciej przyswajalny i dodatkowo nie wpływa niekorzystnie na pH gleby.

Roślina poplonowa, taka jak FIXatioN, może być ważnym źródłem składników odżywczych dla następnych upraw. Jesienią koniczyna FIXatioN może nie wykazywać dużego wzrostu nad ziemią, ale za to rozwija swój palowy korzeń. Ten palowy głęboki korzeń jest doskonały do wydobywania składników odżywczych, które leżą głęboko w glebie. Gdy koniczyna Michela zostanie skoszona to jej tkanki roślinne zaczną ulegać rozkładowi, składniki odżywcze są uwalniane dla następnej rośliny. Pozostawiony w glebie głęboki korzeń i składniki mineralne pozwalają uprawie głównej na szybszy i stabilniejszy rozwój. FIXatioN jest również bardzo skuteczna w tworzeniu azotu. Brodawki znajdujące się na korzeniu współdziałają ze specjalnymi bakteriami Rhizobium zawartymi w powłoce nasion, aby „gromadzić” azot z powietrza. Azot ten jest również magazynowany w tkankach roślin. Po zakończeniu uprawy drobnoustroje w glebie rozkładają materiał roślinny, a następnie udostępniają ten azot następnym
roślinom. Azot roślinny jest bardziej stabilny w glebie niż z nawozów sztucznych. W rezultacie azot wytworzony przez FIXatioN jest najlepszym składnikiem pokarmowym dla przyszłych upraw. Tak więc, podczas gdy Koniczyna Michela FIXatioN jest bardzo dobra dla Twoich gleb, jest również bardzo przyjemna dla Twojego konta bankowego. Nie dość, że dostarczy Tobie dodatkowego źródła wartościowej paszy, ale może również przyczynić się do zmniejszenia wydatków na nawozy azotowe dla następnej uprawy.

Oszczędzaj pieniądze

Najbardziej imponującą funkcją koniczyny Michela FIXatioN jest oszczędność pieniędzy. Dzięki niskiej
normie wysiewu FIXatioN wynoszącej niecałe 6 kg na hektar oraz niesamowitej zdolności do wiązania
azotu w glebie, w zasadzie opłaca się ona sama – nie wspominając już o jej zdolności do
powstrzymywania chwastów za pomocą niesamowitych pędów Bio-Massive. Dokonaj inwestycji w
Koniczynę Michela FIXatioN już dziś i zobacz, jak wzrośnie twoja przyszłość.